Monday, June 29, 2009

Film Spring Open Festiwal- gdzie filmy kręcimy a nie oglądamy

Pomiędzy 05-25.Października zapraszamy wszystkich filmowców na FilmSpringOpen- Festiwal Kręcenia Filmów. Na świecie są setki festiwali gdzie filmy się tylko ogląda. Na FilmSpringOpen chcemy je wspólnie robić.
Malarze mają swoje „plenery” gdzie malują swoje obrazy a wieczorem razem rozmawiają o sztuce. Dlaczego filmowcy nie mogę mieć tego samego? Film Spring Open Festiwal to właśnie „plenery” dla filmowców. Zamiast oglądać na FSO my filmy kręcimy a jednocześnie dyskutujemy i poznajemy filmowców z całej Europy.
Film Spring Open festiwal odbył się po raz pierwszy w zeszłym roku. Było fantastycznie. Przez hotel Jantar na półwyspie Helskim w Polsce przewinęło się ponad 50 filmowców z całej Europy, którzy spontanicznie robili filmy, brali udział w projekcjach materiałów i uczestniczyli w dyskusjach. Ale co najważniejsze była to dla wszystkich dobra zabawa. Chcemy robić to nadal i w tym roku ponownie zapraszamy do Juraty na Helu.
„Filmspringers in love „
To jest hasło, które proponujemy jako temat dla waszych filmów, które będziecie kręcić na FilmSpringOpen. Wspólnym Tematem będą wymyślone przez was historie miłosne. Wyobrażam to sobie jako wspólną zabawę w filmowanie emocji. Para filmowców wzajemnie się obserwuje i rozmawia przed swoimi kamerami. Mogą improwizować i dobrze się bawić. Mogą także realizować wcześniej napisany scenariusz. Możecie zaangażować aktorów, ale możecie także grać sami w swoich filmach, flirtując z wybranym partnerem filmowcem trzymając pracujące kamery w ręku. Ważne jest tylko jedno aby wymyślając i kręcąc wasze filmy mieliście dobrą zabawę.
Poszczególne „wątki miłosne” zmontujemy po naszym spotkaniu na Helu w jeden film który będziemy mogli posłać na festiwale. Liczymy się także z możliwością kontynuowania tej „zabawy” w postaci następnych odcinków które będziemy umieszczali na Internecie i proponowali telewizjom. Może powstać nowy format serialu złożonego z waszych przeplatanych „historii miłosnych”.
Nie wszyscy z was będą mogli przyjechać na FilmSpringOpen Festiwal ale możecie robić filmy na ten sam temat u siebie w domu. Już nie długo na naszym nowym serwisie FilmSpringEditing.com pojawi się sekcja filmy „FilmSpringers in Love 2009” i tam będziecie mogli przesłać swoje filmy. Będziemy je montowali razem z innymi przeplatając wątki, ale także każdy z was będzie mógł zmontować własną wersję filmu.
Pamiętajcie zasugerowany temat to tylko sugestia bo na FSO każdy robi to na co ma ochotę. Weźcie wasze kamery laptopy, zaproście znajomych z którymi chcecie pracować i przyjeżdżajcie. Na FSO spotkacie takich samych jak wy młodych europejskich filmowców. Nasze warsztaty ( w tym roku odbywają się po raz piąty) powiązały już wielu europejskich młodych filmowców którzy tutaj się poznali i od tego czasu pracują razem.
Zapraszam na nasze strony www.filmspringopen.eu www.filmspringagency.com www.filmspringediting.com www.filmspringjournal.com - społecznościowy serwis dla filmowców
Sławomir Idziak